29. światowy dzień chorego 2021

13 maja 1992 roku Jan Paweł II w liście skierowanym w rocznicę zamachu na swoje życie do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Angeliniego ustanowił Światowy Dzień Chorego. Papież wyznaczył na obchody tego dnia przypadające 11 lutego wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes. Pierwszy taki dzień obchodzono w sanktuarium maryjnym w Lourdes. W 1994 roku gospodarzem światowych obchodów była Jasna Góra.

W Kościołach lokalnych w Światowym Dniu Chorego są celebrowane Msze św. w intencji chorych, ich rodzin i służby zdrowia oraz organizowane spotkania z chorymi i ich opiekunami. Podczas Mszy św. jest udzielany sakrament namaszczenia chorych.

Na 29. Światowy Dzień Chorego 2021 Papież Franciszek ogłosił orędzie pt.

“Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi”

Więcej o orędziu papieskim możesz przeczytać na portalu –> https://ksieza.archwwa.pl