OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  25 X 2020 r.

XXX Niedziela w ciągu roku
25 października 2020

Dzisiaj w kościołach, które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona (odpust parafialny) i dzień swojej konsekracji czyli oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

DZIŚ

• Dzisiaj dzieci i młodzież Szkolnych Kół Caritas przeprowadzają akcję „Zapałka nie ogrzeje”, dzięki której pomagamy potrzebującym przetrwać zimę. Znakiem złożonej ofiary na ten cel będzie symboliczne pudełko zapałek z logo akcji.
  • O godz. 1130 Msza św. za dzieci urodzone w październiku,

ŚRODA

• W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Nabożeństwem Różańcowym o godz. 1730.

• W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według porządku niedzielnego. Z powodu zagrożenia epidemicznego nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Intencja tej Mszy św. będzie sprawowana w kościele o godz. 1130.
  • W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. DZIEŃ ZADUSZNY. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700 i 1800.
  • Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  • Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu codziennie od godz. 1700.
  • Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
  • Kancelaria Parafialna czynna w czwartek 1600-1700, w sobotę 1000-1100.
  • Przypominamy, że w związku zarządzeniem PRM i MSW, wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski i Biskupa Diecezji oraz trwającym stanem zagrożenia epidemicznego nabożeństwa mogą być odprawiane przy ograniczonym udziale wiernych.
  • Zachęcamy Wiernych do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. uczestnicząc jednocześnie w nabożeństwach transmitowanych w środkach społecznego przekazu, a także przyjmowania duchowej Komunii św.
  • Pamiętajmy aby wchodząc do kościoła dezynfekować dłonie. W kościele również obowiązuje maseczka zakrywająca usta i nos. Osoby młodsze prosimy aby zajmowały miejsce na chórze.
  • W kruchcie kościoła możemy zaopatrzyć się w kolejny numer Gościa Niedzielnego.
  • Kartki wypominkowe, na które wpisaliśmy imiona naszych zmarłych, za których modlić się będziemy w listopadzie, możemy składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii. Prosimy imiona wpisywać w mianowniku, oraz dopisać ulicę lub miejscowość z jakiej wpłynęła kartka, ponieważ kartki będą czytane w listopadzie według harmonogramu.
  • Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, a także za ofiary składane na konto parafii oraz do puszek w kruchcie kościoła. Wszystkich darczyńców polecamy Bogu w modlitwie.
  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych Patronów.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę MAKSIMCZYK. Wieczny odpoczynek…