OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  24 I 2021 r.

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 stycznia 2021

Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nasze zaangażowanie nie możemy się ograniczać jedynie do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje życie, by być dla innych znakiem jedności.

PONIEDZIAŁEK

• Święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730

CZWARTEK

• Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.
  • Po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas – grupy charytatywnej św. Matki Teresy z Kalkuty

• Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1730

• O godz. 1130 Msza św. w intencji dzieci urodzonych w styczniu. Możemy jeszcze zgłaszać małych jubilatów.
  • Po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu codziennie od Mszy św. porannej do 1700 w kruchcie kościoła, a od 1700 w ołtarzu do wieczornej Mszy św.
  • Zakończyliśmy nasze wspólne spotkania kolędowe. Niech błogosławieństwo Boże towarzyszy wszystkim rodzinom naszej Parafii. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i złożone ofiary.
  • Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Kancelaria Parafialna czynna w czwartki 1600 – 1700 i soboty 1000 – 1100
  • Pamiętajmy aby wchodząc do kościoła dezynfekować dłonie. W kościele również obowiązuje maseczka zakrywająca usta i nos. Osoby młodsze prosimy aby zajmowały miejsce na chórze.
  • W kruchcie kościoła możemy zaopatrzyć się w kolejny numer Gościa Niedzielnego
  • Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, a także za ofiary składane na konto parafii oraz do puszek w kruchcie kościoła.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  • W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Gertruda SOKOŁOWSKA, Ireneusz Trzciński. Pamiętajmy o nich w modlitwach.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…