Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem.

DZIŚ

• Po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

• O godz. 10.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca.

PONIEDZIAŁEK

• W poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

ŚRODA

• W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00. Do szczególnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy w Godzinie Łaski czyli od 12.00 do 13.00.

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

PIĄTEK

• W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na przeniesione ze Złocieńca Adwentowe Diecezjalne Czuwanie Młodych. Jest to jednocześnie grudniowe spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VIII SP oraz I ponadpodstawowych. W tym dniu nie będzie Mszy św. Roratniej.

• O godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

• W sobotę, o godz. 9.30 spotkanie ministrantów.

NIEDZIELA

• W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą miały poświęcone medaliki.

• Msze Święte roratne w tym tygodniu sprawowane są codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

• Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

• Zachęcamy do nabycia i lektury kolejnego numeru Gościa Niedzielnego.

• Możemy wesprzeć potrzebujących poprzez złożenie do kosza w kruchcie kościoła artykułów żywnościowych, chemii gospodarczej jak również przez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. (małe 8 zł, duże 20 zł). Możemy już również nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

• W związku z zagrożeniem pandemicznym podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej – kolędy – będziemy odwiedzać tych parafian, którzy wyraźnie tego sobie życzą. W kruchcie kościoła wyłożone zostały powiadomienia, które po wypełnieniu i złożeniu na tacę, do zakrystii lub kancelarii stanowić będą zaproszenie duszpasterza i wyrażenie woli przyjęcia kolędy.

• Przypominamy o folderach wyłożonych na stoliku pod chórem i w kruchcie, które zawierają informacje związane inicjatywą zatytułowaną: Koronujemy Jezusa i Maryję naszą miłością, z okazji jubileuszu 50–lecia Diecezji. Oprócz duchowego chcemy również złożyć materialny dar w postaci nowych koron dla Skrzatuskiej Piety. Dary na ten cel możemy składać do skarbony pod chórem lub specjalnej puszki.

• Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

• Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

• Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca: śp. Marian HRONOSTAJ, Stanisław JANDA, Maria KONDRATOWICZ. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…