DZIŚ

Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

PONIEDZIAŁEK

• Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

WTOREK

• We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

ŚRODA

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem majowym o godz. 17.30

CZWARTEK

• W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach.

PIĄTEK

• W piątek, 27 maja, podczas nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

• Po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego i Odnowy w Duchu Świętym

• W tym dniu swoją działalność w naszym drawskim szpitalu inauguruje American Hart of Poland. W związku z tym zaprasza o godz. 13.00 do Drawskiego Ośrodka Kultury na szereg wykładów w ramach „Klubu pacjenta”. Wstęp wolny.

SOBOTA

• W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

NIEDZIALA

• W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

• O godz. 10.00 Msza św. w intencji Ks. Proboszcza z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich.

• O godz. 11.30 Msza św. za dzieci urodzone w maju. Można jeszcze zgłaszać małych jubilatów

1. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

2. Kancelaria parafialna czynna w czwartki w godz. 16.00-17.00 i w soboty w godz. 10.00-11.00

3. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.

4. Adoracja Najśw. Sakramentu od porannej Mszy św. do 17.00 w kruchcie kościoła a od 17.00 do wieczornej Mszy św. w ołtarzu.

5. Zachęcamy do nabycia i lektury kolejnego numeru Gościa Niedzielnego

6. W sobotę 4 czerwca na Górze Chełmskiej odbywać się będzie Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej. Zachęcamy do udziału.

7. Grupa Odnowy w Duchu Świętym Zaprasza na czuwanie i Mszę św. w Wigilię zesłania Ducha Świętego, w sobotę 4 czerwca o godz. 20.00.

8. 25 czerwca, w Amfiteatrze w Koszalinie odbędą się uroczystości 50 – lecia naszej diecezji. Ponieważ będzie to wydarzenie biletowane prosimy o zgłaszanie się na wspólny wyjazd. Organizatorzy czekają na informacje ile biletów przeznaczyć na poszczególne parafie.

9. Przypominamy o inicjatywie: Koronujemy Jezusa i Maryję koronami miłości. Foldery na ten temat wyłożone są na stoliku pod chórem .

10. Informacja dla chłopców, którzy chcą kontynuować naukę w szkołach średnich w Szczecinku:  Ruszyła już rekrutacja do Bursy im. św. Stanisława Kostki w Szczecinku na rok szkolny 2022/2023. Po odejściu absolwentów będzie w tym roku 12 wolnych miejsc dla nowych kandydatów. Liczy się kolejność zgłoszeń.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.