OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  18 X 2020 r.

XXIX Niedziela w ciągu roku
18 października 2020

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne.

DZIŚ

• O godz. 1000 Msza św. Dziękczynną za osobę św. Jana Pawła II. Zapowiadane uroczystości otwarcia wystawy pod tytułem „Karol Wojtyła. Narodziny” poświęconej św. Janowi Pawłowi II, nie mogą się odbyć z powodu pandemii. Wystawę można zwiedzać od poniedziałku w Magazynie Solnym.
  • W kalendarzu liturgicznym przypada dziś (wyparte przez formularz niedzielny) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  • Wypełniając prośbę Papieża Franciszka możemy również złożyć ofiarę do puszek w kruchcie kościoła na pomoc Ziemi Świętej.

WTOREK

• Wspomnienie św. Jana Kantego, Kapłana, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znanego z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia. Jest patronem naszego koszalińskiego Seminarium Duchownego

ŚRODA

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Nabożeństwem Różańcowym o godz. 1730.

CZWARTEK

• W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948

• Wieczorna msza św. w intencji Odnowy w Duchu Świętym.

• W przyszłą niedzielę dzieci i młodzież Szkolnych Kół Caritas przeprowadzi akcję „Zapałka nie ogrzeje”, dzięki której pomagamy potrzebującym przetrwać zimę. Znakiem złożonej ofiary na ten cel będzie symboliczne pudełko zapałek z logo akcji.
  • O godz. 1130 zaplanowana jest Msza św. za dzieci urodzone w październiku, ale jak dotąd żadne dziecko nie zostało zgłoszone.

• Matka Boża wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Różaniec jest naszym orężem. Codziennie w naszym kościele o godz. 1730 gromadzimy się na NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu codziennie od godz. 1700.
  • Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
  • Kancelaria Parafialna czynna w czwartek 1600-1700, w sobotę 1000-1100.
  • Przypominamy, że w związku zarządzeniem PRM i MSW, wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski i Biskupa Diecezji oraz trwającym stanem zagrożenia epidemicznego nabożeństwa mogą być odprawiane przy ograniczonym udziale wiernych.
  • Zachęcamy Wiernych do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. uczestnicząc jednocześnie w nabożeństwach transmitowanych w środkach społecznego przekazu, a także przyjmowania duchowej Komunii św.
  • Pamiętajmy aby wchodząc do kościoła dezynfekować dłonie. W kościele również obowiązuje maseczka zakrywająca usta i nos. Osoby młodsze prosimy aby zajmowały miejsce na chórze.
  • W kruchcie kościoła możemy zaopatrzyć się w kolejny numer Gościa Niedzielnego.
  • W kruchcie kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych zmarłych, za których modlić się będziemy w listopadzie. Prosimy imiona wpisywać w mianowniku, oraz dopisać ulicę lub miejscowość z jakiej wpłynęła kartka, ponieważ kartki będą czytane w listopadzie według harmonogramu.
  • Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, a także za ofiary składane na konto parafii oraz do puszek w kruchcie kościoła. Wszystkich darczyńców polecamy Bogu w modlitwie.
  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych Patronów.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Dariusza NOWOĆ, Krzysztofa SZOŁYGĘ, Bronisławę ŁUSIEWICZ, Annę ŻOŁĄDKIEWICZ, Helenę CIEPŁUCH. Wieczny odpoczynek…