Parafia Rzymskokatolicka w Drawsku Pomorskim pw. Zmartwychwstania PNJChr

Parafia Rzymskokatolicka pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim

Parafia Rzymskokatolicka pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim

Zapałka nie ogrzeje

Przygotowując się do okresu jesienno – zimowego, który jest najtrudniejszy dla osób bezdomnych, samotnych i ubogich, Caritas parafialna organizuje zbiórkę środków finansowych na zakup opału dla potrzebujących. Sytuacja wielu rodzin w naszej parafii jest na tyle trudna, że nie wystarcza im środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb. W okresie zimowym w wielu domach brakuje także pieniędzy na opał. Przebywanie w niedogrzanych pomieszczeniach przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia, oddziałuje negatywnie na samopoczucie i komfort psychiczny.

Pragniemy uwrażliwić mieszkańców naszej parafii na problem biedy oraz wynikających z niej konsekwencji, z którymi borykają się ubodzy z naszego regionu.

W październiku przeprowadzona będzie zbiórka pieniędzy po Mszach św. oraz 1 listopada na cmentarzu. Ofiarodawcy za okazane wsparcie finansowe otrzymują specjalnie wyprodukowane na ten cel symboliczne pudełka z zapałkami, opatrzone hasłem i logo Caritas.

Patronat honorowy nad akcją Zapałka nie ogrzeje objął  J.E. Biskup Ordynariusz Edward  Dajczak.

Zapałka nie ogrzeje