DZIŚ

Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

• Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowe i konserwatorskie prowadzone w naszym kościele.

PONIEDZIAŁEK

• Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. w Wolicznie.

• W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

• Przypominamy o zaproszeniu Ks. Biskupa i gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce rodzin do sanktuarium matki Bożej na Górze Chełmskiej.

• Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

ŚRODA

• Wspomnienie Świętego Jacka Odrowąża, dominikanina, gorliwego misjonarza, wielkiego czciciela Matki Bożej.

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

• Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30

SOBOTA

• Wspomnienie św. Bernarda, opata cysterskiego z Clairvaux we Francji, doktora Kościoła.

• Nabożeństwo do NMP Skrzatuskiej na zakończenie adoracji.

1. Zachęcamy do nabycia i lektury kolejnego numeru Gościa Niedzielnego. Dziś dołączona jest kolejna płyta CD z cyklu Biblia Audio.

2. Kancelaria czynna w czwartek 16.0017.00 oraz w sobotę 10.0011.00

3. Jak w latach ubiegłych, przed nowym rokiem szkolnym, apelujemy o włączenie się do akcji „Tornister pełen uśmiechu” i zbiórki przyborów szkolnych. Mamy do wyposażenia 30 plecaków szkolnych dla dzieci potrzebujących w Polsce jak i na Litwie. Pomoce naukowe, zeszyty, bloki możemy zostawić w koszu pod wieżą oraz w zakrystii i kancelarii. Można również wziąć z zakrystii konkretny plecak i po wyposażeniu go, przynieść do kościoła.

4. Przypominamy, w ostatnią niedzielę sierpnia będzie odprawiona Msza św. urodzinowa za dzieci urodzone w lipcu i sierpniu. możemy zgłaszać małych jubilatów.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

6. W ostatnim tygodniu odeszła do domu Ojca śp +Irena ŁATWIŃSKA. Niech miłosierny Pan, okaże im łaskę i wprowadzi do krainy życia wiecznego.