DZIŚ, 20 października 2024

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wyjaśnia sens swojej misji i mówi, na czym polega Jego panowanie oraz władza w Jego królestwie. To służba i gotowość oddania życia za innych, co potwierdził, sam umierając za nas na krzyżu jako Zbawiciel i nasz Obrońca.

• Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona właśnie na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary!

WTOREK

• We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

• Różaniec z modlitwą do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

• Na zakończenie modlitwy różańcowej litania do św. Jana Pawła II

PI
ĄTEK

• Święto poświęcenia Katedry Koszalińskiej – Matki kościołów naszej Diecezji

• Po wieczornej mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego i Odnowy w Duchu Świętym

• Msza św. w Jankowie o godz. 16.30.

• Zapraszamy dzieci na spotkanie scholi dziecięcej o godz. 9.30

• Zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów na spotkanie w Domu Katolickim o godz. 9.30

• Na zakończenie modlitwy Różańcowej odmówimy litanię do Matki Bożej Skrzatuskiej.

• W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Jana Nowaka, który wprowadzi nas w przeżywanie zbliżającej się peregrynacji figury Matki Bożej Skrzatuskiej w naszej Parafii.

• O godz. 11.30 Msza św. urodzinowa za dzieci urodzone w październiku. Możemy jeszcze zgłaszać październikowych jubilatów.

2. „Modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski międzywojennej – jest modlitwą potężną”. Uważał też, że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego wieczoru o godz. 17.30 na wspólne różańcowe nabożeństwa. Dzieci i młodzież natomiast spotykają się w poniedziałek i czwartek o godz. 16.00.

3. Kancelaria parafialna czynna w czwartek w godzinach 16.00-17.00 i w sobotę w godzinach 10.00 – 11.00.

4. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

5. Zachęcamy do nabycia i lektury kolejnego numeru Gościa Niedzielnego.

6. Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wystawione zostały kartki wspominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie. Prosimy wpisywać imiona w mianowniku, a także wpisać ulicę z jakiej wpłynęły wypominki. Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy biura parafialnego.

7. Wierząc w Świętych obcowanie, ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny, w dniu 31 października, w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, po nabożeństwie różańcowym dla dzieci o godzinie 16:00 zapraszamy dzieci do domu katolickiego na Bal Wszystkich Świętych. Zachęcamy do przebrania się za aniołów i ulubionych Świętych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności.

8. Dziękujemy za liczny udział w piątkowym spotkaniu dotyczącym historii architektury naszego kościoła. Zapraszamy na następne.

9. W ubiegłotygodniowej zbiórce na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z okazji Dnia Papieskiego zebraliśmy 3.455,75 zł.

10 Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie

11 W modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych Parafianach. W minionym tygodniu byli to śp. +Wanda HNATKOWSKA, +Krystyna MORAWSKA, +Janusz CIECHOŃSKI i +Włodzimierz WASZKIEWICZ. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie