DZIŚ – 4 grudnia 2022

Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.

• Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo św. Barbary polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

• W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką na zakończenie Mszy św. wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

• O godz. 10.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.

WTOREK

• We wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli.

Ś
RODA

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

• Wieczorna Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

CZWARTEK

• W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.

• Od godz. 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. W tym czasie Najśw. Sakrament będzie przeniesiony do ołtarza.

• Na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

• Po Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym

PI
ĄTEK

• Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

• Po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

SOBOTA

• Msza św. wieczorna i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych.

NIEDZIELA

• Druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace remontowe i konserwatorskie prowadzone w naszym kościele, oraz na pokrycie kosztów ogrzewania.

1. Wszystkich parafian, szczególnie dzieci z lampionami!, a także młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej Parafii od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

2. Zachęcamy do nabycia i lektury kolejnego numeru Gościa Niedzielnego, oraz miesięcznika Różaniec.

3. Możemy nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

4. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym odwiedzimy naszych parafian z wizytą duszpasterską (kolędą) odpowiadając na ich zaproszenia. Formularze zaproszeń wyłożone na stoliku pod chórem oraz w pod wieżą. Wypełnione zaproszenia prosimy składać do 20 grudnia w zakrystii, w kancelarii, na tacę oraz do skrzynki pocztowej na plebanii. Prosimy zaznaczyć czy kolęda może się odbyć w godzinach przed południowych.

5. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych Patronów.

8. W ostatnim tygodniu odszedł do niebieskiej ojczyzny nasz Parafianin: śp +Grzegorz ENDERS Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.