DZIŚ – 4 grudnia 2022

Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.

 • Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo św. Barbary polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

 • W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką na zakończenie Mszy św. wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 • O godz. 10.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.


WTOREK

 • We wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli.


Ś
RODA

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

 • Wieczorna Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich


CZWARTEK

 • W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.

 • Od godz. 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. W tym czasie Najśw. Sakrament będzie przeniesiony do ołtarza.

 • Na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

 • Po Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym


PI
ĄTEK

 • Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

 • Po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.


SOBOTA

 • Msza św. wieczorna i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych.


NIEDZIELA

 • Druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace remontowe i konserwatorskie prowadzone w naszym kościele, oraz na pokrycie kosztów ogrzewania.

 1. Wszystkich parafian, szczególnie dzieci z lampionami!, a także młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej Parafii od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

 2. Zachęcamy do nabycia i lektury kolejnego numeru Gościa Niedzielnego, oraz miesięcznika Różaniec.

 3. Możemy nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 4. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym odwiedzimy naszych parafian z wizytą duszpasterską (kolędą) odpowiadając na ich zaproszenia. Formularze zaproszeń wyłożone na stoliku pod chórem oraz w pod wieżą. Wypełnione zaproszenia prosimy składać do 20 grudnia w zakrystii, w kancelarii, na tacę oraz do skrzynki pocztowej na plebanii. Prosimy zaznaczyć czy kolęda może się odbyć w godzinach przed południowych.

 5. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.

 6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych Patronów.

 8. W ostatnim tygodniu odszedł do niebieskiej ojczyzny nasz Parafianin: śp +Grzegorz ENDERS Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.