DZIŚ, 21 kwietnia 2024 r.

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

• Gościmy w naszej Parafii diakona Mateusza Krahla z naszego Seminarium Duchownego w Koszalinie, który głosi Słowo Boże. My zechciejmy za jego pośrednictwem wesprzeć modlitwą ofiarą nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne.

• Na Mszę św. o godz. 11.30 i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas I szkół średnich oraz dorosłych chcących przyjąć ten sakrament.

WTOREK

• We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski.

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

CZWARTEK

• W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Biskup Krzysztof Zadarko udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii.

• W tym dniu czwartek święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje.

PIATEK

• Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30

• Po Mszy św. spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i Kręgu Biblijnego

• W Jankowie Msza św. o godz. 16.30

• Scholę dziecięcą zapraszamy na próbę i spotkanie o godz. 9.30.

• Ministranci i kandydaci na ministrantów mają swoje spotkanie o godz. 9.30

• Na zakończenie adoracji litania do Matki Bożej Skrzatuskiej.

• Schola Dziecięca naszej Parafii zaprasza dzieci na wieczór filmowy o godz. 19.00 do Domu Katolickiego

• Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców.

• O godz. 11.30 Msza św w intencji dzieci urodzonych w kwietniu.

2. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

3. Kancelaria parafialna czynna w czwartek w godz. 16.00 – 17.00, w sobotę w godz. 10.00 – 11.00

4. Zachęcamy do nabycia i lektury kolejnego numeru Gościa Niedzielnego

5. W dniach 29 czerwca do 4 lipca Parafia organizuje wycieczkę familijną w Pieniny. Odwiedzimy Toruń, Łódź, Kraków. W programie zwiedzanie Zakopanego, spływ Dunajcem, zamek w Niedzicy. Koszt 1400 zł. Dokładne informacje w gablocie i na stronie internetowej.

6. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszła nasza Parafianka śp. +Alina KRÓLICKA. Dobry Jezu a nasz Panie…