DZIŚ, 19 maja 2024

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

• O godz. 11.30 dzieci z klas IV obchodzą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej.

• Wspólnie ze Scholą i ministrantami zapraszamy dziś na pielgrzymkę rodzinną do figury Matki Bożej przy ul. Fałata. Spotykamy się o godzinie 15.30 przy końcu ul. Wywiórskiego, w okolicach wieży telewizyjnej. Zapraszamy rodziców z dziećmi, dziadków i wszystkich chętnych, by w ten piękny majowy czas radośnie ze śpiewem i modlitwą oddać cześć naszej Królowej.

PONIEDZIAŁEK

• Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku.

ŚRODA

• Wspomnienie św. Rity z Casci, „drogocennej perły Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym o godz. 17.30

CZWARTEK

• W czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.

PIĄTEK

• W piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

• O godz. 16.00 odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych i pierwsza spowiedź dzieci przystępujących w sobotę do I Komunii Świętej.

• Po wieczornej Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym i Kręgu Biblijnego.

• O godz. 9.30 zapraszamy na próbę i spotkanie Dziecięcą Scholę Parafialną

• O godz. 12.00 ostatnia grupa dzieci naszej Parafii przystąpi do I Komunii Świętej

• O godz. 16.00 swoje spotkanie mają Ministranci i kandydaci na ministrantów

• W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy,

• W przyszłą niedzielę przypada również Dzień Matki. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.

• O godz. 11.30 Msza św. za dzieci urodzone w maju

2. Każdego majowego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe.

3. Każdego dnia przed Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

4. Kancelaria parafialna czynna w czwartek w godz. 16.00 – 17.00, w sobotę w godz. 10.00-11.00

5. Zachęcamy do nabycia i lektury kolejnego numeru Gościa Niedzielnego

6. Caritas Diecezji organizuje w październiku Pielgrzymkę do Włoch – informacje w gablocie.

7. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia.

8. Wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego. W minionym tygodniu byli to śp. + Eugenia TKACZ i +Daniel KWAPIŃSKI. Dobry Jezu a nasz Panie