Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.


DZI
Ś

 • O godz. 17.30 Gorzkie Żale.


PONIEDZIAŁEK

 • W poniedziałek, 20 marca, przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.


ŚRODA

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.


CZWARTEK

 • Na zakończenie adoracji w czwartek Litania do Św. Jana Pawła II.

 • Po wieczornej Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.


PIĄTEK

 • W piątek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów.

 • Droga Krzyżowa, o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży.

 • Msza św. i Droga Krzyżowa w Jankowie o godz. 16.30


SOBOTA

 • W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 7.00 i 18.00.

 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, na obu Mszach św. będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę.

 • O godz. 15.00 w Domu Katolickim spotkanie obu grup kandydatów do bierzmowania z klas 8.

 • Po wieczornej Mszy św. spotkanie osób które chcą czytać i śpiewać podczas Triduum Paschalnego,


NIEDZIELA

 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Adam Saks – proboszcz z Zarańska. Znajdźmy czas na uczestnictwo w tych wielkopostnych ćwiczeniach duchowych.

 • W przyszłą niedzielę wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzą coroczną akcję „Pola nadziei” na rzecz Diecezjalnego Hospicjum w Darłowie.

 • O godz. 11.30 Msza św. urodzinowa za dzieci urodzone w marcu.

 • O godz. 17.30 Gorzkie Żale.


 1. Zapraszamy do licznego udziału w piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych, oraz w niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 17.30. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 2. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy działalność „Caritas”. Wymierną formą pomocy niech będzie udział w zbiórce żywności do kosza pod wieżą oraz nabycie przygotowanej przez Caritas świecy wielkanocnej – Paschalika w cenie 10 zł.

 3. Zachęcamy do nabycia i lektury kolejnego numeru Gościa Niedzielnego.

 4. Kancelaria Parafialna czynna w czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 5. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

 6. Po przerwie związanej z pandemią znów zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w 6-io dniowej wycieczce parafialnej w czerwcu, tym razem w Tatry, do Energylandii i Krakowa. Więcej informacji w gablocie, na stronie internetowej lub bezpośrednio u ks. Mariusza.

 7. 8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność

 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.

 9. Zmarłym, którzy w ostatnim tygodniu przeszli do domu Ojca, wypraszajmy dar życia wiecznego: A byli to: śp. +Wacław BUDZYŃSKI, +Karolina ZIĘTAK, +Maria WRONA, +Jan MARUSIA, +Henryka REJMAN. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.