OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  13 XII 2020 r.

 

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
13 grudnia 2020 r.

 

 

W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą „Gaudete” – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

DZIŚ

• Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

Ponieważ jest to druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na prace remontowe i konserwatorskie prowadzone w naszym kościele oraz na pokrycie kosztów ogrzewania.

• Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

 

ŚRODA

• W środę podczas nowenny o godz. 1730 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

 

CZWARTEK

• W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

 

PIĄTEK

• O godz. 1730 Koronka do miłosierdzia Bożego.

• Wieczorna Msza św. w intencji Odnowy w Duchu Świętym.

 

NIEDZIELA

• W IV Niedzielę Adwentu rozpoczniemy Rekolekcje adwentowe. Niech przygotują nas do głębszego przeżywania świąt dzięki refleksji nad słowem Bożym, sakramentowi pojednania. Ułóżmy swoje obowiązki tak, żebyśmy mogli skorzystać z tego daru łaski. Otoczmy modlitwą księdza rekolekcjonistę.

 

» Msza Święta roratna w naszej świątyni od poniedziałku do piątku o godz. 1800. Zapraszamy wszystkich, dorosłych, młodzież i dzieci, byśmy razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

» Adoracja Najśw. Sakramentu codziennie od Mszy św. porannej do godz. 1700 – pod wieżą, przy odnowionym obrazie MB Ostrobramskiej, o godz. 1700 przeniesienie Najśw. sakramentu do ołtarza i dalszy ciąg adoracji do godz. 1800.

» Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

» Kancelaria Parafialna czynna w czwartek 1600 – 1700, w sobotę 1000 – 1100.

» Pamiętajmy aby wchodząc do kościoła dezynfekować dłonie. W kościele również obowiązuje maseczka zakrywająca usta i nos. Osoby młodsze prosimy aby zajmowały miejsce na chórze.

» W kruchcie kościoła możemy zaopatrzyć się w kolejny numer Gościa Niedzielnego.

» Do kosza wystawionego w kruchcie kościoła możemy składać artykuły spożywcze oraz chemię gospodarczą jako nasza pomoc najbardziej potrzebującym. Zebrane do tej pry dary w środę trafiły do naszych rodaków na Litwie i Białorusi. Wszystkich darczyńców polecamy Panu Bogu w modlitwie.

» Wychodząc z kościoła można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świec: 8 zł za małą i 20 zł za dużą. Możemy także zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. Będzie można to uczynić również w czasie dyżuru kancelarii.

» Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, a także za ofiary składane na konto parafii oraz do puszek w kruchcie kościoła.

» Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

» W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Józef GABIGA. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek…