18 IV 2021 r.

Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

DZIŚ

• Msza św. o godz. 11.30 Msza św. za dzieci urodzone w maju.
  • Dziś kończy się czas wypełnienia przykazania kościelnego o spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

• Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

ŚRODA

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30.
  • Wieczorna Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

CZWARTEK

• W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Procesja wewnątrz kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Chcących uczcić Najświętszy Sakrament zapraszamy na adorację w kruchcie kościoła od 12.30 do 17.00, a od 17.00 w głównym ołtarzu do wieczornej Mszy św.

PIĄTEK

• W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.
  • Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00
  • Ks. Proboszcz i ks. Antoni przyjdą do chorych w godzinach przedpołudniowych.
  • Wieczorna Msza św. w intencji Odnowy w Duchu Świętym
  • Po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym i Kręgu Biblijnego

SOBOTA

• Pierwsza sobota miesiąca. Dzień wynagradzania Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
  • Ks. Mariusz odwiedzi swoich chorych w godzinach przedpołudniowych.

• W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca ze zmianą Tajemnic Różańcowych.

• Od wtorku przez cały czerwiec codziennie, o godz. 17.30 nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w sobotę w godzinach 10.00 – 11.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury kolejnego numeru Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Małego Gościa.
  • Dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafii i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień a wszystkim miłej i błogosławionej niedzieli.
  • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy odprowadzając na cmentarz nasze Parafianki: śp. Beatę BIERNIKIEWICZ, Helenę WEHNELT-MORAWIEC, Teresę SKACZKOWSKĄ. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

” width=”20″ height=”20″>