ŚW. JANIE PAWLE II – MÓDL SIĘ ZA NAMI

W tym roku przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II /18.05.1920 r./.  Z tej okazji w Polsce przygotowano wiele inicjatyw, oto niektóre z nich.

 

1. KONCERT Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.

Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.

2. “OKNO DLA JANA PAWŁA II”

Zachęcamy do sfotografowania swojego „okna dla Jana Pawła II” i podzielenia się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #oknodlajp2. Dzięki temu pozostając w swoich domach, aktywnie możemy włączyć się w świętowanie tej wyjątkowej, szczególnie dla naszego regionu rocznicy. Pokażmy jak świętujemy razem!

3. TWOJE SEKUND NA 100-LECIE URODZIN JANA PAWŁA II

Nie ma wątpliwości, że Jego pontyfikat miał ogromny wpływ na Kościół Katolicki, na losy Polski, Europy i świata. A jaki miał wpływ na nas samych? Jakie ślady i osobiste przeżycia zostały w nas – którzy mieliśmy szczęście spotkać wielkiego Świętego naszych czasów?

W stulecie Jego urodzin chcemy prosić Was o podzielenie się Waszymi osobistymi wspomnieniami dotyczącymi Jana Pawła II. Co szczególnie zapadło Wam w pamięć i serce? Może osobiste uczestnictwo w spotkaniu, pobudka skoro świt i wielokilometrowy spacer, aby wziąć udział we wspólnym święcie, jakim zawsze były Jego wizyty w Ojczyźnie? Może Jego ostatnie pożegnanie?

Podzielcie się wspomnieniami, zachęćcie rodziców i dziadków, aby i oni opowiedzieli innym, co na zawsze zachowają w swojej pamięci. Nakręćcie krótki filmik, około 100 sekund, i wrzućcie na swoim profilu facebookowym, oznaczając nasze wydarzenie na Facebooku  i dopisując  hasztag #100sekundnastulecie

Wspólnie stwórzmy kronikę naszych wspomnień – niech to będzie prawdziwy pomnik Jego pamięci!

A jeśli ktoś lepiej odnajduje się w słowie pisanym, to również zapraszamy!

4. WIELKI KONCERT