Parafia Rzymskokatolicka w Drawsku Pomorskim pw. Zmartwychwstania PNJChr

Parafia Rzymskokatolicka pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim

Parafia Rzymskokatolicka pw.
Zmartwychwstania Pana Naszego
Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim

Przewodnik po świętowaniu
w czasie pandemii

Przewodnik po świętowaniu
w czasie pandemii

To e-book dla tych, którzy chcą, żeby Wielkanoc była wyjątkowa i świąteczna – choć wszyscy jesteśmy zmęczeni i w stresie, choć nie możemy wyjść do kościoła ani zrobić zakupów, choć nie przyjadą goście i nie będzie świątecznych spacerów.

Wielu z nas będzie brakowało pięknej liturgii Triduum Paschalnego – święta bez niej są puste. Inni nie będą mieli pomysłu, co zrobić, żeby te dni różniły się jakoś od tych wszystkich, których doświadczamy w pandemii. Jednym i drugim chcemy pomóc i razem z Wami przejść przez ten czas tak, żeby był święty i piękny.

„Przewodnik” nie podaje żadnego gotowego scenariusza na dzień. To Wy w rodzinie układacie swój scenariusz z elementów, jakie Wam podpowiadamy. Są wśród nich modlitwy i pomysły na domowe liturgie, podpowiedzi kulturalne, kulinarne i dekoracyjne, sposoby na pogłębianie (być może nadszarpniętych przez kwarantannę) więzi rodzinnych, zgodne z zaleceniami sanitarnymi drogi spotkania z bliskimi – wszystko, czego w tych dniach będziecie potrzebować. Na dodatek przygotowane tak, że rozwiązania dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i prawdziwi eksperci.

Niedziela Palmowa, uczta paschalna, ciemnica, Droga Krzyżowa, adoracja krzyża albo święconka w domu? Zajęcie dla dzieci na kilka godzin? Modlitwy, dzięki którym z domu łączyć się będziesz duchowo z całym Kościołem? Sposób na akt żalu doskonałego i na przyjęcie komunii duchowej? To wszystko jest możliwe.

Święta Wielkanocne będą w tym roku prostsze niż zwykle i skromniejsze. Ale będą również piękne, jeśli odkryjemy, że jako chrześcijanie jesteśmy przede wszystkim wspólnotą kochających się serc, a Bóg ze swoją łaską nie jest zamknięty wyłącznie z Kościele. W tym roku, gdy my nie możemy wyjść, On jak zawsze sam przychodzi do nas i zmartwychwstaje między nami – tam, gdzie jesteśmy.

I nie ma znaczenia, czy przeżyjesz ten czas w gronie najbliższych, czy samotnie, czy w kwarantannie: ty również możesz mieć świętą Wielkanoc.