Drawsko Pomorskie

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 września 2019

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
  1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania – uczniów klas I-ych szkół średnich – zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 11.30. Przypominamy młodzieży i rodzicom, że jednym z warunków przystąpienia do sakramentu bierzmowania jest uczestnictwo w lekcjach religii.
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz.17.30. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu. W piątek o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najśw. Sakramencie.

– Kancelaria parafialna w czwartki w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

1. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. ojca Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.
  1. – Schola ma swoje spotkanie w czwartek o godz. 17.00.
  1. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego. Jest do nabycia kalendarz diecezjalny w cenie 10 zł., jako cegiełka na sanktuarium w Skrzatuszu.
  1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 odprawiona będzie Msza św. za dzieci obchodzące swoje urodziny we wrześniu. Prosimy zgłaszać małych jubilatów. Zgłoszone dzieci otrzymają pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.
  1. Dziękujemy za udział w akcji „Okulary na Litwę”. Ofiarowane okulary zostały przekazane naszym rodakom na Litwie.
  1. Rozpoczęły się prace remontowe dachu naszego kościoła. W tym tygodniu została zdjęta stara dachówka z części dachu i miejsce to zostało zabezpieczone folią. Cały czas trwają prace pod dachem polegające na wymianie poszczególnych części więźby dachowej. Za modlitwę i ofiary na ten cel składamy wdzięczne Bóg zapłać.
  1. Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jana Ziętarskiego, Elżbietę Staniec, Bogusława Pawliczuka, Klarę Gnacik i Wandę Pawlicę. Wieczny odpoczynek…