DZIŚ – 5 maja 2024

1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie.

• O godz. 10.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych

PONIEDZIA
ŁEK

• Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba

WTOREK

• W tym dniu przypada pierwsza rocznica śmierci Ks. kanonika Mariana WOJNICKIEGO. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

• O godz. 19.00 na cmentarzu dokonamy poświecenia pomnika nagrobnego Ks. kanonika. Składamy serdeczne podziękowanie p. Bolesławowi Danielewiczowi za ufundowanie pomnika.

Ś
RODA

• Uroczystość św. Stanisława, Bpa i M, – głównego Patrona Polski

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem majowym o godz. 17.30

PIĄTEK

• O godz. 16.00 odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych i pierwsza spowiedź dzieci przystępujących w sobotę do I Komunii Świętej

• O godz. 9.30 zapraszamy na próbę i spotkanie Dziecięcą Scholę Parafialną

• W tym dniu swoje coroczne spotkanie diecezjalne w Skrzatuszu przeżywają Ministranci

• O godz. 12.00 pierwsza grupa dzieci naszej Parafii przystąpi do I Komunii Świętej

• W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

• Druga niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszym kościele

2. Każdego majowego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe.

3. W szóstym tygodniu Wielkanocy, od poniedziałku do środy, podczas tradycyjnych Dni Krzyżowych, zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

5. Kancelaria parafialna czynna w czwartek w godz. 16.00 – 17.00, w sobotę w godz. 10.00 – 11.00

6. Zachęcamy do nabycia i lektury kolejnego numeru Gościa Niedzielnego

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w Złocieńcu organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach  17 – 19 maja na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. W programie inne atrakcje. Kontakt tel. 505 635 710

8. W dniach 29 czerwca do 4 lipca Parafia organizuje wycieczkę familijną w Pieniny. Odwiedzimy Toruń, Łódź, Kraków. W programie zwiedzanie Zakopanego, spływ Dunajcem, zamek w Niedzicy. Koszt 1400 zł. Dokładne informacje w gablocie i na stronie internetowej Parafii.

9. Caritas Diecezji organizuje w październiku Pielgrzymkę do Włoch – informacje w gablocie.

10. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

11. W minionym tygodniu nie odnotowaliśmy żadnego pogrzebu w naszej Parafii